YooHoo is a ripoff!

Discussion in 'Just For Fun!' started by SlySniper, Nov 28, 2005.

  1. SlySniper

    SlySniper TPF Noob!

    Joined:
    Sep 17, 2005
    Messages:
    500
    Likes Received:
    9
    Location:
    Louisville, KY
    Hey,

    If I can get regular school milk for $.25 or a $2 bottle of YooHoo, I would choose the school milk because it costs less, yet they both taste the same!

    YooHoo tastes just like school milk, except more expensive.
    [​IMG]
     
  2. JonK

    JonK I want MORE!!

    Joined:
    May 19, 2005
    Messages:
    3,568
    Likes Received:
    140
    Location:
    Manitoba, Canada
    Can others edit my Photos:
    Photos NOT OK to edit
    hmmmm ....looks like someone bought it anyway! :lol:
     
  3. SlySniper

    SlySniper TPF Noob!

    Joined:
    Sep 17, 2005
    Messages:
    500
    Likes Received:
    9
    Location:
    Louisville, KY
    Well, I was watching FOOD TV and they were talking about it and how it was the best drink on Earth, so, I had to test it out. ;)
     
  4. jadin

    jadin The Mad Hatter

    Joined:
    Feb 18, 2004
    Messages:
    1,740
    Likes Received:
    9
    Location:
    Down the Rabbit Hole.
    Just like school milk? I don't think so!

    Chocolate milk is like chocolate milk.
    Yoohoo is like chocolate water. Disgusting!
     
  5. Soraiden

    Soraiden TPF Noob!

    Joined:
    Sep 20, 2005
    Messages:
    94
    Likes Received:
    1
    Yoohoo is kinda syrup-y. I like the gallons of chocolate milk...
     
  6. Corry

    Corry Flirtacious and Bodacious Supporting Member

    Joined:
    Feb 5, 2004
    Messages:
    21,169
    Likes Received:
    109
    Location:
    North Central Illinois
    Can others edit my Photos:
    Photos NOT OK to edit
    Yoohoo isn't even milk, it's a chocolate DRINK. I hate the stuff. Always loved the chocolate milk in school though. Always thought the itty bitty cartons needed to be bigger though!
     
  7. jadin

    jadin The Mad Hatter

    Joined:
    Feb 18, 2004
    Messages:
    1,740
    Likes Received:
    9
    Location:
    Down the Rabbit Hole.
    No they didn't, you just have to buy in bulk! Back in high school I would visit the lunch room before class. I would buy 4-8 chocolate milks, and a huge cinnamon roll. All for only $1.50 to $2.50. My first hour teacher hated me! :lol:

    If was so amazing. I loved my senior year. :goodvibe:
     

Share This Page

Search tags for this page

is there a bunny on yoohoo chocolate milk